מהו לינקדאין וכיצד הוא יכול לתרום לעסק שלך?

לינקדאין היא רשת חברתית מקצועית המתמקדת בקישורים בין מקצוענים, מנהלים, בעלי עסקים ואנשי מקצוע מכל תחום פעילות. בניגוד לרשתות חברתיות אחרות, מטרתה של הרשת החברתית היא ליצירת קשרים מקצועיים ופיתוח אופקים עסקיים. משתמשי הרשת מפרסמים את פרופילם המקצועי, כולל נתונים על השכלתם, ניסיון העבודה שלהם והיכולות המקצועיות שברשותם. זהו מקום בו ניתן לחפש עבודה, לגייס מועמדים לעבודה או פשוט להרחיב את הרשת המקצועית שלך.

הפרופיל האישי יהווה מעין קורות חיים שלכם ולכן, חשוב מאוד למלא אותו בקפידה על כל מה שהוא כולל בו: מהו הניסיון המקצועי שלכם, מהו הותק שלכם בתחום, היכן למדתם ועוד. בראש הדף יש לצרף תמונה שלכם וסלוגן כלשהו תמציתי וממוקד המאפיין אתכם. לאחר שאתם יוצרים את הפרופיל, תוכלו להתחיל להזמין אנשי קשר.

רשת הלינקדאין בנויה לפי דרגות קשרים: אנשים אשר אתם מזמינים לצפות בפרופיל שלכם יהיו בדרגת הקשר הראשונה, אנשים אשר קשורים לאותם אנשים בדרגה הראשונה, יהיו אנשי קשר מדרגה שניה וכן הלאה.

האם פרסום בלינקדאין יכול לעזור לעסק שלי?

כאשר מדובר על שיווק דיגיטלי לעסקים, מדובר על ניצול המדיה הדיגיטלית על כל מה שהיא כוללת, בצורה הטובה ביותר לצורך חשיפה עסקית רחבה, לקהל יעד פוטנציאלי. שיווק ברשתות חברתיות מהווה את אחת מהדרכים היעילות ביותר כיום לצורך שיווק דיגיטלי. כמובן שיש צורך להשתמש בצורה הנכונה בכל רשת דיגיטלית, בהתאם למאפיינה ובהתאם למה שהיא מציעה עבור עסקים. אחת מהרשתות החברתיות הטובות ביותר כיום עבור עסקים קרויה: לינקדאין.

כיצד תתרום לינקדאין לעסק שלך

כאשר מדובר בתחום שיווק דיגיטלי לעסקים, היא יכולה להיות יעילה ומשמעותית מאוד. ניתן ליצור עמוד עסקי לכל עסק או חברה. בעמוד זה יש לציין את הפעילות העסקית, ההתמחות של העסק, מוצרים או שירותים אותם הוא מציע, התמחויות לו, המלצות ועוד. שיווק דיגיטלי לעסקים באמצעות לינקדאין מתבצע באמצעות פרסום עדכונים שונים של העמוד העסקי ברשת, כמו הסטטוסים העסקיים הרלוונטיים בתחום פרסום בפייסבוק, או, חברות של הפרופיל העסקי בקבוצות עסקיות ומקצועיות הרלוונטיות לו.

חברויות בקבוצות הללו מאפשרות לעסקים רבים ליצור שיתופי פעולה עם עסקים אחרים, להגיע לקהל לקוחות פוטנציאלי ולחשוף בפניו את העסק ואת כל מה שהוא כולל בו ועוד. חשוב לציין שמעבר לשיווק עסקי באמצעות לינקדאין, עסקים רבים מייעלים את תהליך גיוס העובדים שלהם. ישנם לא מעט אנשים המחפשים עבודה לינקדאין, אשר פונים באופן ישיר לפרופילים עסקיים אשר נראים להם רלוונטיים.

כיצד ניתן לפרסם בלינקדאין

שיווק ברשת חברתית הוא דבר חשוב מאוד לכל בעל עסק. כאשר בוחרים ברשתות החברתיות הטובות ביותר עבור שיווק דיגיטלי לעסקים, ניתן להנות מחשיפה רחבה של העסק ופרסום משמעותי וראוי. ניתן לפרסם עסקים באמצעות יצירת קמפיינים ממומנים. ניתן לבחור בקמפיינים ממומנים המתומחרים בהתאם לחשיפות שלהם או פר הקלקה עליהם.

היתרון ביצירת קמפיינים ממומנים דווקא בלינקדאין עבור עסקים, גובל בכך שבאמצעותו ניתן להגיע לקהלי יעד מדויקים מאוד של מומחים בתחומים שונים. לקהלי יעד מעין אלה לרוב יהיה קשה מאוד להגיע דרך קידום ממומן בפייסבוק או בגוגל. כדאי לדעת שעלויות הפרסום בלינקדאין גבוהות יחסית לעלויות הפרסום בגוגל או בכל רשת חברתית אחרת.

היא ללא ספק מהווה רשת חברתית שכדאי מאוד לבחור בה עבור שיווק, קידום ופרסום עסקי. הדיוק שמאפשר הפרסום בלינקדאין מעניק לכל בעל עסק את האפשרות למצוא את שיתופי הפעולה העסקיים המתאימים לו, לחשוף את העסק לקהל יעד פוטנציאלי גדול ולגייס לקוחות. מכיוון שמדובר ביצירת פרופיל עסקי וניהולו בצורה פשוטה וקלה יחסית, בהחלט לא כדאי לוותר על זה.

המיתוסים הנפוצים על לינקדאין

למרבה ההפתעה של הרבים, לינקדאין היא לא רק פלטפורמה לחיפוש עבודה או גיוס מועמדים. אף על פי שהרבה אנשים מכירים אותה בעיקר מתוך זווית זו, ללינקדאין יתרונות ואפשרויות רבות אחרות.

מיתוס 1: "לינקדאין היא רק לאנשים המחפשים עבודה". אמנם הרבה אנשים משתמשים בלינקדאין כדי לחפש משרות, אך הרשת היא גם מקום מצוין לבניית קשרים מקצועיים, הגברת הנראות של עסק או מיתוג אישי.

מיתוס 2: "לינקדאין היא רק לאנשי מקצוע בגילאים מסוימים". זהו טעות. הרשת מתאימה לכל הגילאים, מסטודנטים ועד אנשי מקצוע בכל הגילאים, והיא יכולה להיות מועילה לכל אחד בצורה אחרת.

מיתוס 3: "לינקדאין היא לא רלוונטית לעסקים קטנים". בפועל, לינקדאין יכולה לשרת כאמצעי מצוין לעסקים קטנים להצגת המותג שלהם, יצירת קשרים עם לקוחות פוטנציאליים והגברת הנראות בעולם העסקי.

התמודדות עם המיתוסים אלו והבנת היתרונות האמיתיים של לינקדאין יכולה לעזור לך לנצל את הפלטפורמה בצורה הטובה ביותר לטובתך או לטובת העסק שלך.

הבדלים בין לינקדאין לרשתות חברתיות אחרות

בעידן הדיגיטלי, הרשתות החברתיות הן כלי בלתי נפרד משיווק ובניית יחסים. עם זאת, לא כל רשת חברתית נועדה לאותו מטרה. לינקדאין, בניגוד לרשתות אחרות, מתמקדת במקצוענות ובבניית קשרים בין מקצוענים.

פוקוס מקצועי: אם בפייסבוק או אינסטגרם התמקדות העיקרית היא בשיתוף תמונות, חוויות ותוכן אישי, אז בלינקדאין הפוקוס הוא על שיתוף תוכן מקצועי, כתבות מקצועיות, המלצות והשכלה.

אודיינס שונה: בזמן שברשתות חברתיות אחרות המשתמשים מגוונים, בלינקדאין המשתמשים הם בעיקר מקצוענים המחפשים להרחיב את רשת הקשרים שלהם, ללמוד על הזדמנויות עבודה חדשות או להעמיק את הידע המקצועי שלהם.

תוכן איכותי: לינקדאין היא פלטפורמה הדורשת יותר איכות ורצינות בתוכן שמשתפים בה. המשתמשים מצפים לקבל מידע המוסיף להם ערך ולא רק תוכן בידורי או כאלי.

אינטראקציה ושיתופי פעולה: למרות שברשתות החברתיות האחרות גם ישנם הרבה שיתופים ותגובות, בלינקדאין האינטראקציה בין המשתמשים היא עמוקה ומקצועית יותר, כאשר הרבה מהדיונים מתמקדים בנושאים מקצועיים ותחומי עניין מסוימים.

הבנת ההבדלים הללו מסייעת לבעלי העסקים לפתח אסטרטגיה מתאימה לכל רשת חברתית ולהבין אילו תוכניות תוכן ופרסום יהיו הכי אפקטיביים עבורם.

טיפים ליצירת פרופיל אטרקטיבי בלינקדאין

פרופיל אטרקטיבי בלינקדאין הוא המפתח להגברת הנראות והגעה לקהל המטרה שלך. בחירת תמונת פרופיל מקצועית, תיאור אישי מדויק והצגת השכלה וניסיון עבודה בצורה מרשימה, יכולים לספק לך הזדמנויות שלא היית מודע אליהן. כמו כן, הקדשת זמן לעדכון הפרופיל באופן תדיר והוספת מיומנויות חדשות, יכול להגביר את מספר הביקורים בפרופיל שלך.

לפגישת היכרות וייעוץ בנושא פרסום בלינקדאין מוזמנים לפנות אלינו או לחלופין ניתן להשאיר פרטים בטופס למטה או להתקשר: 077-9976279 

ניהול לינקדאין
ניהול לינקדאין

ניהול לינקדאין – כל מה שאתם חייבים לדעת  כשמדובר בלינקדאין רוב האנשים פשוט מהנהנים בראשם בלי להבין באמת במה מדובר. אלא אם כן אתם בתחום התעסוקה, ההייטק, וניהול הרשתות. ואז

קרא עוד »
מדריך לינקדאין
מדריך לינקדאין

מדריך לינקדאין – הרשת החברתית המקצועית הנכונה בשבילכם אם עוד לא הכרתם את הרשת החברתית לינקדאין מומלץ שתעשו זאת. מדובר ברשת החברתית המקצועית הכי חשובה בעולם התעסוקה, והיא זו שלמעשה

קרא עוד »
לינקדאין עסקי
לינקדאין עסקי

לינקדאין עסקי – שחקן נשמה אמיתי בעולם העסקים בין אם אתם בעלי עסק קטן, או בעלי מותג גדול. אין ספק שאם יש לכם לינקדאין עסקי זהו החבר הכי טוב שלכם

קרא עוד »
לינקדאין למתחילים
לינקדאין למתחילים

לינקדאין למתחילים – חשוב שתהיו שם לינקדאין היא רשת חברתית עסקית שונה לחלוטין מפייסבוק, אינסטגרם וטיקטוק. מדובר ברשת שמחברת אתכם לעסקים שונים והמכנה המשותף שלה הוא תעסוקה, גיוס עובדים, מיזמים

קרא עוד »
איך לבנות פרופיל לינקדאין
איך לבנות פרופיל לינקדאין

איך לבנות פרופיל לינקדאין – עולם השיווק החדש לבטח אינכם יודעים ולא לומדים את זה בקורס לינקדאין למתחילים כמובן, אך לינקדאין לעסקים הוא עולם שלם בפני עצמו. זוהי לא רשת

קרא עוד »
שיווק בלינקדאין
שיווק בלינקדאין

כמעט כל אדם מכיר כיום את לינקדאין. מדובר כיום באחת מהרשתות החברתיות הגדולות ביותר שניתן למצוא. לינקדאין החלה את דרכה בשנת 2002, כאשר לפי כ7 שנים היא הפכה לפלטפורמה שעיקרה

קרא עוד »
דילוג לתוכן