מה זה כתיבת תוכן?

יש קשר ישיר קידום אתרים, בניית אתרים, שיווק ופרסום ברשת לבין כתיבת תוכן. למעשה, כתיבת תוכן הוא תהליך מורכב הדורש ידע והבנה במגוון של תחומים. יש המון סוגים של כתיבת תוכן אונליין ולכן חשוב לאפיין את סוג התוכן, להבין את קהל היעד, את סגנון הכתיבה, את המטרה של התוכן ורק אז להתקדם לעבר הכתיבה עצמה.

כתיבת תוכן היא תהליך של תכנון, כתיבה ועריכת תכני אינטרנט, ברוב המקרים למטרות שיווק דיגיטלי. תהליך זה עשוי לכלול כתיבת מאמרים לאתר, כתיבת פוסטים לרשתות חברתיות, תסריטים לסרטונים ופודקאסטים, כמו גם תוכן לפלטפורמות ספציפיות, כגון תכנים לדיוור מקוון או תכנים לעמודי נחיתה.

למה כתיבה נכונה של תכנים חשובה?

כשרוב האנשים שומעים את המונח כתיבת תוכן במחירים מעולים לאתרי אינטרנט, הם חושבים על כתיבת מאמרים. אבל התהליך אינו עוסק בכתיבת מאמרים לאתר בלבד. האמת היא, שכתיבת תכנים חשובה לכל הסוגים השונים של התכנים, כולל:

  • עלוני דואר אלקטרוני.
  • פוסטים ברשתות החברתיות.
  • כתיבת פודקאסטים.
  • דפי נחיתה.
  • עמודי "אודות" באתר אינטרנט.

או במילים אחרות, כתיבת תוכן היא הבסיס לכל תוכן שאנשים מפרסמים. עכשיו בואו נדבר רגע על כמה שיטות עבודה מומלצות בתהליך הכתיבה.

יצירת מתווה

יצירת מתווה היא צעד ראשון נהדר בתהליך כתיבת תוכן. קווי מתאר מסייעים לתכנים לקבל מבנה מעולה משתי סיבות עיקריות: ראשית, קווי מתאר מכריחים את הכותב לפרט את כל מחשבותיו באופן מסודר, במקום לכתוב את הכול ללא סדר, מה שמאיץ באמת את תהליך הכתיבה.

שנית, קווי מתאר מובילים ברוב המקרים למסר הרבה יותר טוב של התוכן. הסיבה לכך היא שמתווה מאפשר לכם לראות את התוכן שלכם מ"רמה גבוה" שאי אפשר לראות בזמן שאתם כותבים. בנוסף, מכיוון שיש לכם מתאר, התוכן הסופי שלכם יגיע לכל הנקודות העיקריות אותן רציתם לבטא לפני שהתחלתם לכתוב.

קניית עוקבים באינסטגרם קל לקריאה ולשיתוף

קניית עוקבים באינסטגרם מחברת בסט לינקס  בגישה קלה במיוחד לקריאה ולשיתוף היא המפתח לתוכן מעולה. ניתן לכתוב תכנים עם סיוע של הקופירייטרים המובילים בעולם, אבל אם הפוסט הזה קשה לקריאה, אף אחד לא יקרא אותו.

כתיבת תוכן צריכה להיות עשירה ומשעשעת

אם התוכן הוא יצירתי או מקצועי, הכתיבה צריכה למשוך את תשומת הלב של הקוראים, אחרת הם יקליקו על תוכן אחר. האופן שבו אתם תופסים את תשומת הלב של הקוראים תלוי בפורמט שאתם עובדים איתו.

אפשרות שיתוף ברשתות החברתיות

אנשים נוטים לשתף ברשתות החברתיות מעט מאוד מאמרים שהם קוראים באתרים. כדי להגדיל את הסיכויים שהתוכן שלכם ידורג בגוגל וישותף ברשתות החברתיות, הוסיפו ציטוטים שניתנים לשיתוף.

כמה עולה לכתוב תוכן?

המחיר לכתיבת תוכן משתנה ותלוי במגוון רחב של קריטריונים כמו סוג הכתיבה, אורך הכתיבה, סגנון הכתיבה, רמת הניסיון והמקצועיות של הכותב ועוד בקישור הזה תוכלו למצוא שירותי כתיבת תוכן של בסט לינקס. המחיר לעמוד תוכן נע בין 30-1,000 ש”ח.

שיווק במדיה חברתית
המגמות העתידיות בשיווק במדיה חברתית

פוסט זה בבלוג דן במגמות העתידיות בשיווק במדיה חברתית, בוחן כיצד טכנולוגיות מתפתחות, התנהגויות צרכנים והתאמות בתעשייה מעצבות את הנוף. הוא מתעמק בהיבטים המשמעותיים כמו שיווק מותאם אישית, מסחר חברתי,

קרא עוד »
דילוג לתוכן